POZNAJMY SIĘ!

Rozpiera Cię energia i masz mnóstwo pomysłów, lecz nie wiesz jak je zrealizować? Dołącz do rady samorządu uczniowskiego! 

prawa

         Czym jest samorząd? To jeden z organów szkoły, do którego należą wszyscy uczniowie.  W jego imieniu wypowiada się rada samorządu. Istnieje  po to, abyśmy uczyli się samorządności, odpowiedzialności, przedsiębiorczości i demokracji. Reprezentuje  nas wobec nauczycieli, rodziców i administracji oświatowej.

P1010348
Samorząd uczniowski w 2010 roku. Tak wtedy wyglądała sala historyczna…

         Choć samorząd nie ma realnych uprawnień, prawo nakazuje władzom szkoły zasięgnięcie jego opinii w pewnych sprawach, takich jak np. skreślenie ucznia z listy uczniów, program wychowawczo-profilaktyczny szkoły, ocena pracy nauczyciela (tylko na wniosek dyrektora szkoły), średnia ocen uprawniająca uczniów do otrzymania stypendium za wyniki w nauce, wprowadzenie w szkole jednolitego stroju dla uczniów lub rezygnacja z niego.

P1010344
Listopad 2010 roku, finał akcji „Buda dla Freda”, której pomysłodawczynią była Pani Jolanta Mandrysz. To były czasy!

Członkowie rady wybierani są co roku w demokratycznym głosowaniu. Na tych samych zasadach wyłaniany jest opiekun samorządu – nauczyciel pełniący rolę naszego doradcy. Od 2006 roku funkcję tę pełni Pan Rafał Wawrzynek, a w obecnym roku szkolnym wspiera go Pani Agata Jarczyk, której zadaniem jest współpraca z klasami I -III.

niedziela aka1

niedziela aka3
W kwietniu 2017 r. zorganizowaliśmy konferencję poświęconą ks. Józefowi Niedzieli. Gościom bardzo spodobała się nasza inscenizacja.

         Samorząd organizuje wiele akcji i imprez. Do najbardziej popularnych należą: obchody Święta Niepodległości i Święta Konstytucji, andrzejki i walentynki, Święto Patrona Szkoły i plebiscyt „Alfredy”, Święto Wiosny oraz Tydzień Regionalny. Od października do maja działa komisja czystości, co miesiąc organizujemy w szkole „kolorowe dni” – m.in. „dzień kapcia”, „dzień kapelusza” i „dzień piżamy”. Do naszych obowiązków należy także redagowanie szkolnej gazetki oraz niniejszego bloga. Jeśli czujesz, że tego typu działalność pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami, zapraszamy do współpracy. (Zebrania rady samorządu odbywają się w każdą środę o godzinie 11:30 w sali nr 23.) Będziemy wdzięczni za każdy pomysł, uwagę bądź wskazówkę.

dzień biało-czerwony
Listopad 2018 roku, samorząd w wersji „patriotycznej”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s